Остання редакція: 17 жовтня 2023

Сторінками історії Умані

Для ознайомлення з історичним минулим нашого міста студенти 11-о, 11-мбо, 21-о, 11-ко, 41-о, 42-о груп відвідали ознайомчу екскурсію центральною частиною міста та «Таємничими підземеллями
Василіанського монастиря».

На якийсь час екскурсанти перенеслись в кінець ХІХ початок ХХ століття і уявили як жили тогочасні мешканці міста: як прогулювались «Хрещатиком» (вул. Небесної Сотні), як придбавали товари різного вжитку в крамничках торгових рядів на площі та прибуткових домів Лернера і Дітлович, готелю «Франція», «Бель Вью», «Ново-Європейського», про театральне життя міста.

Зовсім інша атмосфера панувала в підземеллях Василіанського монастиря. Цікава та пізнавальна історія заснування монастиря, повсякденного життя монахів та учнів школи при монастирі, дозволили сучасним студентам відчути переваги свого навчання.

Після такої невеличкої подорожі усі залишились задоволеними і сповнененими бажання продовжувати досліджувати історичні цікавинки.

Ольга Ратушна, Галина Аніщенко, Олег Поліщук