Остання редакція: 13 листопада 2018

Підпис ділової людини!

12 листопада 2018р. на кафедрі обліку і оподаткування відбулись організаційно-виховні збори викладачів та студентів, на яких обговорювались питання на тему: «Підпис ділової людини». Доповідач заходу – доцент Галина Аніщенко – повідомила усіх присутніх про появу та історичний розвиток підпису, його види, які саме з них мають значення для бухгалтерського обліку, проаналізувала визначення цієї категорії у вітчизняному законодавстві,  провела паралелі між процесами підписування та візування документів, а також поінформувала про застосування санкцій за порушення вимог щодо заповнення реквізиту «Підпис» у документації.

Слухачів ознайомили із особливостями застосування сучасних форм підпису документів: електронних цифрових підписів, MAC-підписів.

Цікавим було ознайомлення із зраками екслібрисів, автографів історичних постатей, відомих людей минулого і сучасності.

Усім присутнім було запропоновано проанаізувати свій підпис за критеріями:

1. Напрямок підпису.

2. Довжина підпису.

3. Розмір літер підпису.

4. Зв’язаність і розривність літер.

5. Сила натиску.

6. Елементи прикрас.

7. Можливість підробки.

Отримана характеристика підписів у графічних прикладах дозволила з’ясувати особливості характеру їх власників.

На останок було дано рекомендації щодо поліпшення підпису та надання йому ознак унікальності, а також правила застосування ручок і чорнил.

Матеріали підготовлені доцентами кафедри Галиною Аніщенко та Ольгою Ратушною.

Доцент кафедри обліку і оподаткування

Галина Аніщенко