Остання редакція: 27 квітня 2021

Перемога команди кафедри обліку і оподаткування в «Агрополітичних дебатах»

В рамках проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» 19-20 квітня 2021р. на факультеті економіки і підприємництва Уманського НУС було проведено конкурс «Агрополітичні дебати». Агрополітичні дебати – це формалізоване обговорення певних тем з області аграрної політики.

Метою конкурсу є сприяння розширенню світогляду майбутніх фахівців аграрного сектору, а також отримання навичок відстоювати свою точку зору щодо важливих для України аграрно-політичних питань, застосовуючи практичні навички проведення дебатів.

Для ведення дискусії учасникам були  запропоновані теми:

• Придбання землі у власність або оренда - виклики і перспективи для аграрних

підприємств і власників земельних ділянок в контексті відкриття ринку землі;

• Сільський розвиток: акцент на аграрному виробництві чи інших сферах економіки, наприклад туризму - про що майбутнє;

• Державне управління в аграрному секторі - субсидування та інші форми підтримки або дерегуляція і фокус на моніторинг та дотримання стандартів;

• Оптимальна структура аграрних підприємств в Україні - великі індустріальні аграрні підприємства або дрібні фермерські господарства;

• Традиційне аграрне виробництво або органічне - виклики і можливості (зокрема в контексті «Зеленої угоди ЄС»;

• Виробництво аграрної сировини або переробка - виклики і можливості (в контексті експорту та забезпечення внутрішнього споживання);

Для визначення теми дискусії, за 24 години до початку Агродебатів було проведено жеребкування серед команд-учасників на основі платформи formula.co.ua.

Кваліфіковане журі у складі : к.е.н., доцента, заступника декана факультету економіки і підприємництва з навчально-методичної роботи Юрія Цимбалюка; помічника ректора, викладача кафедри економіки Алли Осіпової та представника від студентства Наталії Сьомко - голови ради студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва справедливо розглядали та оцінювали виступи кожного учасника зібрання.

Тож, учасниками переможцями стали :

І місце – Волков Нікіта (11 м-о);

ІІ місце – Кісілєнко Олексій, (21-ф);

ІІІ місце – Вовчанська Анастасія, (11 к-ф).

Кращими командами визнано:

І місце – фінансів, банківської справи та страхування;

ІІ місце – обліку і оподаткування (Волков Нікіта, Бужан Ілона, Крикун Таїса);

ІІІ місце – підприємництва, торгівлі та біржової діяльності;

ІV місце – економіки та інформаційних технологій (номінація потенціал + креатив).

Вітаємо з перемогою команду обліку і оподаткування та бажаємо подальших наукових здобутків!

Світлана Михайловина, доцент кафедри обліку і оподаткування