Остання редакція: 24 жовтня 2018

Історія розвитку кафедри

іртуальна подорож по кафедрі

Рахівництво в Уманському училищі садівництва почали викладати з 1878  року. Першим викладачем на той час був майбутній директор училища  в 1885-1905 рр. Леванда Дмитро Семенович. Курс рахівництва вівся в 5-му класі по 2 години на тиждень. Щоб навчити учнів користуватися кошторисом, цифрові дані на заняттях вираховувалися на рахівницях, які видавалися кожному учню.

Після реорганізації училища в 1929 р. було створено кафедру економіки і організації сільськогосподарського виробництва. Саме на цій кафедрі велися курси: "Бухгалтерський облік", "Фінанси сільського господарства" та інші. Викладачами цих дисциплін були Кіцно О.П., Безуглий З.С., Устименко О.В., Лозовський М.В., Дергаль А.В.,  Ільїн В.К., Самійлик К.Д., Румеліді Є.Г. та інші.

У самостійну кафедра "Бухгалтерського обліку та статистики" відокремилася після створення економічного факультету 1978 р., а в 1992 р. переведена в окремий навчальний корпус № 5.

З 2003р. кафедра має назву "Облік і аудит", з 2016р. - "Облік і оподаткування".

Організатором та першим завідувачем кафедри бухгалтерського обліку та статистики був кандидат економічних наук, доцент Уманської  сільськогосподарської академії Рогаченко С.М.

Під час становлення протягом 1979-1993 рр. кафедру очолювала кандидат економічних наук, доцент  Загребельна Н.І.

З 1993р. кафедрою завідує академік АЕНУ, доктор економічних наук, професор Уланчук В.С.

У різний час на кафедрі, як самостійному підрозділі, працювали Ільїн В.К. (1979-1982 рр.), Кучеренко Т.Є. (1977-1981 рр. та з 1985 р.), Бечко П.К. (1979-1998 рр.), Колісник І.І. (1979-1994 рр.), Цигода Н.В. (1980-2001 рр.), Колісник В.А. (1981-1982 рр.), Бордачова О.Г. (1981-1984 рр.), Колотуха С.М. (1982-1998 рр.), Головко Л.Л. (з 1982 р.), Прекрасна Т.В. (1984-1987 рр.), Фурса І.В. (1984-1993 рр.), Гузар Б.С. (1984-1998 рр.), Карбівнича Т.П. (1985-1987 рр.), Семчак В.В. (1987-1993 рр.), Власюк В.В. (1988 -1993 рр.), Щербак М.П. (1988-1999 рр.), Гончарук О.О. (1990-1998 рр.), Остапенко І.І. (1992-2001 рр.), Доморосла І.М. (1994-1998 рр.), а також короткий час працювали Раєвський К.Є., Чеча О.І., Бурляй О.Л., Власюк І.С., Козлова Н.В., Колєсов О.С., Грицик О.М., Рибак С.М.

На кафедрі навчаються студенти всіх факультетів університету. Щорічне навантаження складає 26-27 тис. год.

Кафедра має добре матеріальне забезпечення. При кафедрі працює докторантура та аспірантура. Студенти мають змогу навчатись у сучасній лабораторії  інформаційних технологій обліку, де опановують практичні навички роботи з програмою 1С: "Бухгалтерія".

Особливу увагу викладачі кафедри приділяють науковій роботі студентів. На кафедрі успішно функціонує науковий студентський  гурток з обліку і аудиту.

Студенти постійно беруть участь у фахових всеукраїнських олімпіадах та займають призові місця.

Кафедра займається дорадчою діяльністю - надає постійну допомогу виробництву у формі практичних конференцій, консультацій.