+38 (04744) 3-44-41 , +38 (067) 934-29-28
Меню
Остання редакція: 24 жовтня 2018

Кому чекати на підвищення зарплати в 2019 році

 Щоб власники компаній не говорили про брак грошей і про економію, людям не варто впадати у відчай. У 2019 році на них чекає підвищення зарплат, причому у всіх галузях економіки.

За даними рекрутерів, найбільше пощастить працівникам двох – аграрної та медичної. Існує дуже серйозний попит на фахівців з сільського господарства з боку агрохолдингів, і наступного року вони планують активно залучати працівників. Середні зарплати в галузі можуть досягти 20-25 тисяч. Це підвищення окладів може стати рекордним за останні роки – складе 63%. І це притому, що в 2018 році середній рівень зарплат у сільському господарстві та харчовій промисловості зріс майже наполовину.

Схожа ситуація і в медицині: там також не вистачає фахівців, їх будуть заманювати новими окладами. За найбільш песимістичними прогнозами, в 2019 році зарплати підвищать на 44%, а за оптимістичними – на всі 60%. За підрахунками середній дохід людини в білому халаті досягне 18-20 тис. грн. Зрозуміло, все це стосується приватної медицини. При цьому максимальні доходи будуть набагато вищі.

У багатьох іменитих фахівців з великим досвідом вони давно перевалили за 50 тисяч гривень.

Водночас, стабільно високим залишиться попит на робочі спеціальності: сантехніків, електромонтажників, фахівців з обладнання, інженерів. Наступного року їхні середні оклади закріпляться на 17 тисяч гривень.

Причини зростання зарплат схожі в багатьох галузях:

Зростання трудової міграції за кордон.

Реальне подорожчання життя в Україні, що перевищує офіційний індекс інфляції: підвищення комунальних тарифів, вартості проїзду в громадському транспорті, цін на товари.

Посилена плинність кадрів. Люди готові звільнятися «в нікуди» і шукати більш прибуткове робоче місце.

Збільшення навантаження на чинний персонал, який не справляється з тими завданнями, допускаючи все більше помилок.

Загострення дефіциту кадрів і посилення конкуренції між компаніями-конкурентами. Стали агресивніше переманювати на роботу цінні кадри.

Поява нових бізнес-ніш, оперативна розробка яких обіцяє компаніям додаткові заробітки. Під нові проекти та напрямки оперативно формуються нові команди.

До речі, остання причина все частіше провокує появу нових робочих місць в банківському секторі. Там щосили йде процес автоматизації, і створюються IT-хаби. А для пошуку нових високотехнологічних рішень, орієнтованих на інтернет і мобільні додатки, активно наймаються ІТ-фахівці. При цьому як в банківському, так і аграрному, медичному та інших ключових напрямках як і раніше потрібні здібні керівники. І їм також планують серйозно підвищити зарплати.

У 2019 році у найбільш високооплачуваних фахівців, топ-менеджерів зарплати можуть зрости ще на 20-25%. Навряд чи вони будуть нижче еквівалента 1000 доларів (або 28 тисяч гривень). При цьому всі розуміють, що «неформальні» оклади можуть обчислюватися десятками, а то і сотнями тисяч доларів. Представництва іноземних компаній в Україні поступово підтягують зарплати топ-менеджерів до європейського рівня. Очікується, що оклади почнуть переглядати з березня-квітня, і в більшості випадків розтягнуть їх на 2-3 місяці.

Джерело: http://ubr.ua